ponedjeljak, 25. rujna 2017.

ŠTO JE RAINDROP TEHNIKA?




Raindrop tehnika ili Raindrop terapija je tehnika masaže u kojoj se koristi više vrsta eteričnih ulja koja se nanose u većim količinama na područje leđa i tabana.

Zbog eteričnih ulja koja se koriste u Raindrop tehnici a koja imaju antivirusno, antibakterijsko, imunomodelirajuće, spazmolitično, cirkulatorno i analgetično djelovanje, ta tehnika ima slijedeće učinke na organizam:
  • Jača imunitet, odnosno dovodi organizam u ravnotežu
  • Potiče detoks organizma
  • Olakšava bolove u leđima, vratu te mišićima opčenito
  • Smanjuje anksioznost i posljedice kroničnog stresa
  • Naziva se "kiropraktičar iz bočice" zbog učinka na probleme kralježnice kao što su skolioza- nenasilno ispravlja kralježnicu

Raidrop je vrlo ugodan tretman, u kojem se u sat i pol možemo opustiti i obnoviti energiju za daljne izazove koji nas čekaju.
Već jedan tretman mjesečno može vas zaštititi od viroza, prehlada te vas osloboditi bolova u leđima koji su nažalost sve učestaliji.
Izvorište Raindrop terapije nalazi se u iscjeljiteljskoj tehnici Lakota Indijanaca koja je prilagođena današnjem suvremenom čovjeku.
Iako izvedba same tehnike ovisi o terapeutu i njegovoj procjeni klijenta, ovo je jedna od tehnika/terapija koja je mene osobno oduševila kako zbog načina primjene tako i svojim djelovanjem. Ako nakon terapije mislite da vas mogu namirisati na kilometre- dobro mislite, ali osjećaj je fantastičan i na fizičkom i energetskom nivou i taj osjećaj traje danima.

ponedjeljak, 4. rujna 2017.

Aromamasaža i masaža općenito


Prije nakoliko dana na jednoj aromamasaži, moja nova klijentica ostala je zatečena jednim malim detaljem u mojoj primjeni aromamasaže.
I kako se još jednom potvrdilo, neke stvari i postupci koji se po mom shvaćanju u aromamasaži neupitni - eto došli su u pitanje.
Naime, aromamasaža u osnovi znaći masaža u kojoj se koriste preparati izrađeni prema potrebi i afinitetu klijenta. Dobro, to se može još nazvati i aromaterapijska masaža gdje aroma znaći miris koji treba potjecati od eteričnih ulja, terapija što znaći liječenje i masaže koja podrazumijeva određene postupke tretiranja tijela.
Sve to zajedno daje jedan ugodni tretman koji bi trebao klijenta opustiti, poboljšati cirkulaciju i opće stanje duha i tijela.
U mojim masažama oduvijek koristim isključivo hladnoprešana biljna ulja- uglavnom suncokret, ricinus, kantarion, nevenov macerat. Ne zato što su hladnoprešana ulja skupa i u trendu nego zato što u njima dodana eterična ulja lako ulaze putem kože u naše tijelo i djeluju terapijski.
Eterična ulja koja koristim su terpeutske kvalitete, zato što takva ulja stvarno imaju djelovanje kakvo određeno eterično ulje treba imati.
I da, za svakog klijenta radi se preparat prema njegovim (njezinim) potrebama. Nema kanistera gotove mješavine pa svima jednako.
I meni je to nešto najnormalnije u mom poslu.
I da je samo aroma (miris) u pitanju, smatram da nije fer nekome nametati miris koji ne podnosi. Ne jednom sam imala priliku raditi s osobama koje jednostavno ne vole npr. miris lavande i može ih netko uvjeravati kako je to eterično ulje izvanrednih svojstava (i je!) kada im ono jednostavno smrdi. I gdje je tu onda aromaterapija ako ti je zlo od samog mirisa ulja kojim te maser namaže od glave do pete?
I tako je moja klijentica bila ugodno iznenađena što sam za tretman odabrala ulja koja odgovaraju njenim potrebama i djelovanjem i mirisom.
Meni je to najnormalniji postupak kod aromamasaže, ako je drugačije nije aromamasaža. I točka.